"שריפות יער בישראל"

בואו לקחת חלק בהוצאת ספר בנושא "שריפות יער בישראל" –

 אקולוגיה של שריפות, כיבוי שריפות, מניעה ושיקום

ביחד ננסה לעצור את האסון הבא!

אני מזמין אתכם לקחת חלק בפרויקט שלי ולתמוך בהוצאה לאור של ספר בנושא שריפות יער שיעביר לציבור מידע רב העשוי למנוע את האסון הבא.
ייחודו של ספר זה שהוא הראשון בעברית העוסק בשריפות יער וחורש! הספר צבעוני ומלווה בתמונות יחודיות משריפות בישראל, שצילמתי בשריפות הרבות שתיעדתי.

בספר אני מציג בפני הקורא את הגורמים להיווצרות האש, לפריצת שריפות, אקולוגיה של שריפות, ממשק שריפות והערכת גורמי הסיכון, הן ברמה הלאומית והן ברמה האישית של תושבים הגרים באזור מוקף בצמחייה. כמו כן מובאות המלצות כיצד להגן על בתים ורכוש מפני אש.

בדצמבר 2010 חווינו על בשרנו את עוצמתה של סופת האש בכרמל, בה קיפחו את חייהם 44 בני אדם, ואלפי תושבים פונו מבתיהם. גם גל השריפות בנובמבר 2016 העלה את חשיבות נושא מניעת השריפות, לא רק ביערות מרוחקים אלא גם בערים. למרות זאת, עדיין רוב הציבור אינו מודע לסכנות הנובעות משילוב חומרי הדלק הצמחי, תנאי אקלים, טופוגרפיה וכמובן – הגורם האנושי.

הספר מבוסס על ידע אקדמי רב וידע מעשי שכלל עבודה ברשות הטבע והגנים בממשק יער, מניעת שריפות וכיבויין. כמו כן מחקר ותיעוד של כוחות הכיבוי בשריפות יער ובשטחים פתוחים, בתקופה של מעל שני עשורים (אתם מוזמנים לצפות בסירטון ובתמונות שצילמתי בשריפות. תמונות אלו ואחרות יופיעו בספר ויאפשרו הבנה טובה של המתרחש בשריפות).

הספר מיועד בעצם לכל מי שחי בקרבה לצמחיה ורוצה להבין כיצד לצמצם את סכנת השריפות באזור המגורים שלו. כמו כן הספר יכול לשמש סטודנטים, לוחמי אש, אנשי ביטחון והצלה, אנשי קק"ל, רשות הטבע והגנים, מורים ומדריכים, חוקרי טבע וכדומה. 

אני מזמין אתכם לתמוך בפרויקט, ולבחור תשורה שנראית לכם,

רק בזכות גיוס מוצלח הספר יצא לאור

 ולכן כל תמיכה חשובה ומשמעותית! 

אני מקווה שעם התובנות והידע הרב הכתוב בספר, 

נוכל למנוע את האסון הבא!